Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi PDX z miasta Gorzów Wielkopolski. Mam przejechane 12294.62 kilometrów. Jeżdżę z prędkością średnią 20.24 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie. Opencaching PL - Statystyka dla PDX
symbole na metkachStatystyki zbiorcze na stronę


baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy PDX.bikestats.pl
Dane wyjazdu:
34.13 km 6.00 km teren
01:39 h 20.68 km/h:
Maks. pr.:53.27 km/h
Temperatura:24.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Chróścik i Racław

Czwartek, 18 kwietnia 2013 · dodano: 19.04.2013 | Komentarze 1

Przyszło spore ocieplenie - okolice 25 stopni. Było tak ciepło, że mogłem bez problemu wyjechać w trasę w krótkich spodenkach i koszulce. Do tego też sporo słońca. Super.
Celem tej dość krótkiej wycieczki było odwiedzenie Racławia, gdyż bardzo lubię drogę zjazdową znajdującą się w tej miejscowości. Oczywiście zjazd możliwy tylko jak się jeździe w kierunku południowym, więc tak zaplanowałem trasę.
Wyjechałem i poczułem się bardzo swobodnie dzięki lekkiemu ubiorowi. Jadę przez Gorzów w kierunku zachodnim, po czym odbijam na północ - ul. Dobra.
Dojazd do Baczyny trochę alternatywny. Zamiast jechać po ruchliwych drogach, postanowiłem pojechać zielonym szlakiem rowerowym przez rezerwat przyrody ''Gorzowskie murawy''.
Drogi leśne - Gorzowskie murawy © PDX

Dalej czekał mnie dość spory, piaszczysty podjazd, który był trudny do pokonania. Po tym wjechałem na mostek prowadzący nad drogą ekspresową S3. Po chwili pojawiłem się w Chróściku. Jest to dzielnica Gorzowa, mało znana i spokojna, przypomina bardziej wieś niż dzielnicę miasta. W centrum dzielnicy znajduje się też kościół.
Kościół w Chróściku © PDX

Za głazem znajdującym się przy kościele znalazłem pomnik ku czci mieszkańców poległych w I wojnie światowej. Niestety jest on w okropnym stanie, zdewastowany, kompletnie nieczytelny.
Pomnik w Chróściku © PDX

Dalej w kierunku Baczyny przez drogi polne. Czasami przeszkadzał silniejszy wiatr. Po tym przejazd przez Baczynę i skręt w kierunku Racławia.
Przy wjeździe do miejscowości znalazłem pomnik historyczny napisany w języku polskim i niemieckim, a przy nim jakieś 2 poniemieckie płyty nagrobne.
Głaz w Racławiu © PDX

Dalej rozpoczynał się dość długi zjazd. Przy wyjeździe z miejscowości sporo ostrych zakrętów, co uatrakcyjniało szybkie zjeżdżanie. Poczułem moc i prędkość przekroczyła wartość 50 km/h.
Po zjeździe pojawiłem się w Jeninie. Planowałem wrócić przez Lubczyno i Chwałowice, ale widziałem z daleka ogromną chmurę burzową nad tamtymi terenami. Było nawet słychać stamtąd grzmoty. Wróciłem więc do Gorzowa standardowo przez Łupowo.



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa yciow
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]